+48 501 700 446

+48 22 353 74 33

+48 22 425 26 27

info@naturgreen.com


  • Witamy na stronie internetowej firmy NaturGreen, zajmującej się importem i sprzedażą preparatów z zakresu medycyny naturalnej, a także promującej profilaktykę zdrowotną.

    czytaj więcej


  • Nasze produkty są bezpieczne dla zdrowia i oparte w 100% na naturalnych składnikach. Posiadają certyfikaty dopuszczające je do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

    czytaj więcej


  • W ramach NaturClubu promującego zdrowy styl życia, chcemy przybliżyć Państwu zagadnienia związane z alternatywnymi metodami leczenia oraz profilaktyką, pozwalającą uniknąć poważnych schorzeń

    czytaj więcej

Medycyna naturalna

Medycyna naturalna (inaczej alternatywna lub niekonwencjonalna) jest praktyką leczniczą, opierającą się na przekonaniu, że moc uzdrawiania leży w nas samych. Zadaniem lekarza jest pomóc w wyzwoleniu tych drzemiących w człowieku sił, a leczenie polega na przywróceniu równowagi ciała i ducha. Człowiek jest bowiem postrzegany przez medycynę naturalną holistycznie.

Medycyna naturalna czerpie wiedzę z obserwacji natury i wykorzystując wielowiekową tradycję - głównie Dalekiego Wschodu - w leczeniu naturalnymi metodami. Korzysta ona z wielu różnorodnych technik, takich jak akupunktura, bioenergoterapia, fitoterapia czy joga. Jest metodą nieinwazyjną, skupiającą się przede wszystkim na powszechnie lekceważonej profilaktyce, zapobiegającej poważnym schorzeniom.

Medycyna alternatywna nie stoi w opozycji do medycyny konwencjonalnej. Przeciwnie - może stanowić jej doskonałe uzupełnienie. I w jednej i w drugiej metodzie leczenia podstawową zasadą jest łacińskie „primum non nocere”. Tymczasem medycyna konwencjonalna nie docenia pozytywnych efektów leczenia swej „naturalnej siostry”, choć wiele z jej technik zostało już przez nią zaadaptowanych. Rozważając swój stosunek do różnych metod leczenia warto mieć na uwadze słowa Richarda Dawkinsa, wybitnego brytyjskiego zoologa, ewolucjonisty i publicysty. Zauważa on trafnie, że nie ma czegoś takiego, jak medycyna alternatywna. Jest natomiast medycyna skuteczna i nieskuteczna.

Firma Naturgreen w ramach działalności NaturClubu promującego zdrowy styl życia, chce przybliżyć Państwu zagadnienia związane z medycyną naturalną. Znajdą się tu – systematycznie uzupełniane – materiały na temat alternatywnych metod leczenia, zdrowej diety, wywiady z lekarzami, a także informacje o składnikach stosowanych w preparatach oferowanych przez Naturgreen.

Zachęcamy do częstych odwiedzin.

FB